Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. marec 2023Meniny má Miroslav
< sekcia Slovensko

STRATILI STE COVID PAS? NCZI pripravilo novú službu na získanie kódu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

COVID pas je deväťmiestny kód obsahujúci čísla, písmená a pomlčky.

Bratislava 23. decembra (TASR) - Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) pripravilo pre verejnosť novú službu. Pomôže tým, ktorí stratili alebo zabudli COVID pas. Na stránke korona.gov.sk je zverejnený nový a jednoduchý formulár slúžiaci na automatické odoslanie zabudnutého deväťmiestneho kódu obsahujúceho čísla, písmená a pomlčky. TASR o tom informovala hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá.

"Na odoslanie COVID pasu je potrebné zadať meno, priezvisko, rodné číslo alebo osobný identifikátor. Následne bude záujemcovi doručená SMS správa a e-mail s COVID pasom," priblížila Sivá.

COVID pas je deväťmiestny kód obsahujúci čísla, písmená a pomlčky. Má ho každá osoba, ktorá sa už v minulosti registrovala na testovanie na prítomnosť nového koronavírusu alebo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk, prípadne súkromného laboratória. Takisto ako testovanie či očkovanie, aj eHranica je založená na COVID pase. Slováci ho môžu nájsť v mobile medzi SMS, respektíve v e-mailoch z minulosti.