Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Slovensko

Neštátne zariadenia poradenstva a prevencie bude financovať štát

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk

Neštátne zariadenia poradenstva a prevencie sa budú financovať zo štátneho rozpočtu na základe počtu detí, ktorým bola poskytnutá odborná činnosť.

Bratislava 8. decembra (TASR) - Cirkevné a súkromné zariadenia poradenstva a prevencie sa budú financovať zo štátneho rozpočtu. Vyplýva to z novely zákona o financovaní základných škôl, stredných škôl a školských zariadení, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR v piatok schválili. Novele sa venovali v zrýchlenom režime.

Neštátne zariadenia poradenstva a prevencie sa budú financovať zo štátneho rozpočtu na základe počtu detí, ktorým bola poskytnutá odborná činnosť. Zároveň na základe počtu jednotlivých výkonov odbornej činnosti uskutočnených zariadením poradenstva a prevencie za uplynulý školský rok.

Cieľom zmeny je zabezpečiť rovnaký model financovania pre všetky poradenské zariadenia bez ohľadu na ich zriaďovateľa. Cirkevné a súkromné zariadenia poradenstva a prevencie doposiaľ získavali finančné prostriedky na mzdy a prevádzku od obcí alebo samosprávnych krajov z výnosu dane z príjmov fyzických osôb podľa počtu detí, ktorým boli poskytnuté služby v predchádzajúcom roku.