Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia Slovensko

Nezaradení poslanci okolo Hegera nepodporia mimoriadnu schôdzu

Na archívnej snímke Eduard Heger. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Expremiér a nezaradený poslanec Eduard Heger dodal, že na schôdzi sa má rokovať o mnohých "kampaňových" návrhoch. Poukázal na ich vplyv aj na štátny rozpočet.

Bratislava 29. mája (TASR) - Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentnej strany Demokrati nepodporia mimoriadnu schôdzu k balíku zákonov. Na pondelkovej tlačovej konferencii vyzvali poslancov z klubu OĽANO a priatelia, aby stiahli svoje podpisy spod zvolania rokovania. Nesúhlasia s viacerými návrhmi, ktoré sa do programu zaradili.

Nezaradený poslanec Juraj Šeliga namieta viaceré návrhy z programu schôdze, pre ktoré s rokovaním nesúhlasia. Za najzávažnejší dôvod označil návrhy z dielne Tomáša Tarabu týkajúce sa paragrafu 363 Trestného poriadku a fungovania prokuratúry. Šeliga hovorí o faktickom zrušení špeciálnej prokuratúry či o zrušení inštitútu spolupracujúcich obvinených. Kritizoval aj iné návrhy, napríklad novely týkajúce sa nadácií a mimovládnych organizácií, obmedzenia predaja energetických nápojov či regulácie porna.

Expremiér a nezaradený poslanec Eduard Heger dodal, že na schôdzi sa má rokovať o mnohých "kampaňových" návrhoch. Poukázal na ich vplyv aj na štátny rozpočet. "Prekvapilo nás, akým spôsobom bola koncipovaná schôdza. Miesto toho, aby sa na mimoriadnu schôdzu dostali tie rozumné návrhy, ktoré pomôžu Slovensku, sa tam dostali práve tie kampaňové," uviedol. Demokrati podotkli, že na programe sa nenachádzajú všetky nedorokované body, pretože tam chýba napríklad aj návrh z dielne ich poslancov.

OĽANO a priatelia v piatok (26. 5.) informovali o iniciovaní mimoriadnej schôdze, začať sa má v pondelok o 9.00 h. Prerokovať chcú na nej všetky návrhy zákonov, ktoré sa nedorokovali na predchádzajúcej 90. schôdzi, keďže sa rokovanie ukončilo ešte pred hlasovaním o balíku zmien. Hnutie v závere uplynulého týždňa deklarovalo, že nechce pri mimoriadnom rokovaní selektovať body, preto do programu navrhne zaradiť všetky nedorokované návrhy.