Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Slovensko

NKÚ avizuje kontrolu rezortu zdravotníctva súvisiacu s plánom obnovy

Budova Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR v Bratislave 10. júla 2020. Foto: TASR - Martin Baumann

Kontrola agendy MZ sa nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém.

Bratislava 28. mája (TASR) - Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR v lete plánuje preveriť agendu rezortu zdravotníctva v súvislosti s plánom obnovy. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré pre TASR poskytol predseda úradu Ľubomír Andrassy. Nevylúčil ani kontrolu aktivít rezortu školstva.

"Predpokladám, že v letných mesiacoch pôjdeme do kontrolnej akcie, ktorá súvisí s tým, čo sa deje v pláne obnovy a odolnosti. Že tam bude aj preverenie procesov a postupov v kontexte agendy ministerstva zdravotníctva, ale možno predpokladať, že tam bude aj agenda, ktorá spadá do pôsobnosti rezortu školstva," uviedol Andrassy.

Kontrola agendy MZ sa podľa jeho slov nezameria len na výstavbu nemocníc, ale na celý systém. "Či funguje, a čo v rámci systému zapríčinilo, že meškáme v tak dôležitom cieli a záväzku ako je výstavba Rázsoch alebo v Martine," ozrejmil.

NKÚ podľa neho aktuálne vyhodnocuje aj riziká v aktivitách rezortu školstva. "Máme vážne riziká identifikované aj v aktivitách, ktoré súvisia s rezortom školstva, alebo plnením záväzkov okolo vzdelávania mladej generácie," priblížil Andrassy.