Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. marec 2023Meniny má Beňadik
< sekcia Slovensko

NKÚ: Potenciál akademického prostredia je obrovský

Na archívnej snímke rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinand Daňo Foto: TASR - Dano Veselský

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave zdôraznil, že si veľmi váži ponúknutú možnosť spolupráce.

Bratislava 7. februára (TASR) - Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR sa snaží zadefinovať ďalšiu spoluprácu s univerzitami a vysokými školami na Slovensku. Užšie partnerstvo v utorok spečatili podpisom memoranda predseda NKÚ SR Ľubomír Andrassy a rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave (EUBA) Ferdinand Daňo. Informujú o tom obidve strany na svojich weboch.

"Chceme využiť obrovský potenciál akademickej obce vrátane Ekonomickej univerzity v Bratislave v prospech takej inštitúcie, akou je NKÚ, a to predovšetkým v oblasti vzdelávania. Kto iný ako partneri z akademickej obce by mal poskytovať najaktuálnejšie vedomosti," zdôraznil Andrassy. Zároveň verí, že po vzore NKÚ budú potenciál slovenskej akademickej obce využívať aj ďalšie ústredné orgány štátnej správy.

Rektor Ekonomickej univerzity v Bratislave zdôraznil, že si veľmi váži ponúknutú možnosť spolupráce. "Sú oblasti, kde si budeme navzájom vedieť pomôcť a obohatiť sa," zdôraznil. Memorandum predpokladá spoluprácu okrem vzdelávania aj v oblasti výskumu, pri odborných konzultáciách, prednáškach či diplomových prácach.