< sekcia Slovensko

Nové prípady sú najmä pri dohľadaných kontaktoch infikovaných osôb

Ilustračná snímka. Foto: TASR Oliver Ondráš

Na Slovensku v pondelok pribudlo 175 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 6931.

Bratislava 22. septembra (TASR) – Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) na Slovensku v pondelok (21. 9.) zaznamenali väčšinu nových prípadov ochorenia COVID-19 u aktívne dohľadaných kontaktov. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Trnave, Ružomberku, Trenčíne a Námestove. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti.

V prípade RÚVZ Trenčín bola väčšina dohľadaných kontaktov z monitorovaného ohniska nákazy, ktorým bola svadba. "Epidemiológovia okrem toho zachytili aj dva importované prípady," informoval úrad. RÚVZ Trnava zaznamenal väčšinu nových prípadov aktívnym dohľadávaním kontaktov infikovaných osôb.

Väčšinu potvrdených prípadov v územnej pôsobnosti RÚVZ Dolný Kubín tvorili klienti a zamestnanci zariadenia sociálnych služieb v Trstenej. "V zariadení sú zakázané návštevy, RÚVZ v spolupráci s krízovými štábmi okresov Námestovo a Tvrdošín pripravuje lokálne opatrenia pre tieto okresy." spresnil úrad.

Na Slovensku v pondelok pribudlo 175 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 6931. Laboratóriá otestovali 2664 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 97 pacientov, pribudlo jedno nové úmrtie. Informovalo o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe.