Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Slovensko

Blanár sa neobáva, že by pamiatka bojovníkov SNP zapadla prachom

Na archívnej snímke Juraj Blanár. Foto: TASR - Jakub Kotian

V nedeľu 29. augusta uplynie 77 rokov od vypuknutia SNP. Tradične sa v banskobystrickom Múzeu SNP uskutočnia aj oficiálne oslavy výročia.

Bratislava 26. augusta (TASR) – Podpredseda Národnej rady SR a Smeru-SD Juraj Blanár sa neobáva, že by pamiatka na bojovníkov za slobodu u nás zapadla prachom. Slovenské národné povstanie podľa jeho slov zaradilo našu vlasť na stranu víťazných štátov v boji proti fašizmu. Skonštatoval to v súvislosti s blížiacim sa 77. výročím povstania.

„V posledných dňoch som absolvoval už s predstihom viacero pietnych aktov na počesť hrdinov SNP a obzvlášť ma teší účasť množstva mladých ľudí, ale aj to, že nám robili spoločnosť i uvedomelí mládežníci z Mladých sociálnych demokratov. Oni budú raz tými, ktorí budú v našom pôsobení pokračovať, a preto sa nebojím, že by pamiatka na bojovníkov za slobodu u nás aj napriek mnohým neprajníkom zapadla prachom," uviedol pre TASR Blanár.

To, že SNP Slovensko zaradilo na stranu víťazov v boji s fašizmom, označil za nespochybniteľný fakt. „Rovnako aj skutočnosť, že bez Červenej armády by sme sa slobody nedočkali," dodal s tým, že ho mrzí, ak niektorí ľudia spochybňujú obete Slovákov i Rusov. „Je to nenáležité, neúctivé a vidím v tom snahu prepisovať naše dejiny," poznamenal.

V nedeľu 29. augusta uplynie 77 rokov od vypuknutia SNP. Tradične sa v banskobystrickom Múzeu SNP uskutočnia aj oficiálne oslavy výročia.