< sekcia Slovensko

Hrivnák mal odstúpiť z kandidatúry na šéfa Generálnej prokuratúry

Ján Hrivnák, archívne foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Poslanci majú kandidáta na generálneho prokurátora voliť vo štvrtok.

Bratislava 2. decembra (TASR) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Hrivnák mal odstúpiť z kandidatúry o post generálneho prokurátora. Informuje o tom portál Aktuality.sk. Kandidátov eviduje Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR. Jeho predseda Milan Vetrák (OĽANO) pre TASR uviedol, že o vzdaní sa kandidatúry Hrivnáka zatiaľ nič nevie.

Hrivnák mal svoje rozhodnutie zdôvodniť tým, že chce vytvoriť priestor pre ľahšie rozhodovanie, keďže koalícia sa stále nedohodla na voľbe. Hrivnáka nominovala do funkcie Právnická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave, za šéfa Generálnej prokuratúry SR kandidoval aj v roku 2010.

Poslanci majú kandidáta na generálneho prokurátora voliť vo štvrtok. Koalícia deklaruje, že sa chce dohodnúť na spoločnom mene. Bez Hrivnáka sa o post šéfa prokurátorov uchádza šesť kandidátov. Sú nimi prokurátor GP Jozef Čentéš, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz, Ján Šanta a Maroš Žilinka, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment.