Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Slovensko

Krúpa: Voči prekrúcaniu dejín musíme byť ostražití

Juraj Krúpa, foto z archívu. Foto: TASR - Pavel Neubauer

V nedeľu 29. augusta uplynie 77 rokov od vypuknutia SNP. Oslavy výročia sa budú tradične konať v Banskej Bystrici.

Bratislava 26. augusta (TASR) – Voči prekrúcaniu dejín musíme byť ostražití, preto je potrebné si pripomínať Slovenské národné povstanie . Pre TASR to uviedol predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO). SNP považuje za jeden z najdôležitejších míľnikov našich dejín.

„Je smutné, že ešte aj 77 rokov po SNP sú medzi nami ľudia, ktorí vyzývajú k nenávisti a popierajú zločiny, ktoré sa počas druhej svetovej vojny odohrávali aj na našom území. Voči prekrúcaniu dejín musíme byť naďalej ostražití, a aj preto je potrebné si udalosti ako je Slovenské národné povstanie patrične pripomínať a jeho odkaz šíriť aj medzi mladšie generácie," povedal pre TASR Krúpa.

Šéf výboru považuje za obdivuhodné, že sa naši starí otcovia dokázali postaviť na otvorený odpor zvrátenej nacistickej ideológii a nasadzovali životy v boji za slobodnú a demokratickú budúcnosť našej krajiny.

„Vďaka ich hrdinským činom dnes môžeme povedať, že Slováci prispeli k porážke nacizmu a nemohli byť obviňovaní z kolaborácie s vtedajším nacistickým Nemeckom," skonštatoval, pričom pripomenul, že vláda sa rozhodla tento rok preživších hrdinov SNP oceniť aj finančne. „Za to, čo spravili pre našu štátnosť, si to naozaj zaslúžia," uzavrel.

V nedeľu 29. augusta uplynie 77 rokov od vypuknutia SNP. Oslavy výročia sa budú tradične konať v Banskej Bystrici.