Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Slovensko

Nezaradení poslanci z hnutia Republika nepodporia Matovičove návrhy

Milan Uhrík, foto z archívu. Foto: TASR - Martin Baumann

Vláda dáva ľuďom len omrvinky. Málo a neskoro. A aj tie omrvinky sú len neistým prísľubom v budúcnosti, odkázal predseda hnutia Milan Uhrík.

Bratislava 20. mája (TASR) - Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR z hnutia Republika nepodporia návrh prorodinných opatrení z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Návrh podľa nich nie je systémovým riešením ani adresný, diskriminuje niektoré skupiny obyvateľov a bude mať negatívny dosah na fungovanie samospráv. K rovnakému kroku vyzvali aj opozičných poslancov. TASR o tom informoval hovorca hnutia Ondrej Ďurica.

"Nie, nepodporíme Matovičove narýchlo zbúchané zákony v parlamente. Vláda dáva ľuďom len omrvinky. Málo a neskoro. A aj tie omrvinky sú len neistým prísľubom v budúcnosti," odkázal predseda hnutia Milan Uhrík.

Poznamenal, že tzv. vládny návrh pomoci rodinám bude znamenať stovky nových úradníkov a milióny na nové IT systémy, rodinám však prakticky nepomôže. Hnutie sa podľa neho pomoci rodinám nebráni, volá však po skutočnej pomoci, ktorá pomôže vyriešiť ich problémy.

Navrhovaný protiinflačný balík kritizujú samosprávy, ale aj koaličná SaS. Združenie miest a obcí Slovenska vstúpilo v súvislosti s návrhmi z dielne rezortu financií od 19. mája do štrajkovej pohotovosti. Únia miest Slovenska sa chce v čo najkratšom čase stretnúť s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.