Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Slovensko

Poslanci ukončili deň, v diskusii budú pokračovať v utorok

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Zákonodarcovia by sa mali zísť opäť v utorok ráno od 9:00. Okrem správy Lipšica ich čaká ešte viacero neprerokovaných bodov programu.

Bratislava 1. októbra (TASR) – Poslanci v závere 11. dňa 40. schôdze rokovali o správe špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica o činnosti jeho úradu za rok 2020. Keďže do diskusie ostali prihlásení ešte dvaja poslanci, pokračovať v nej budú aj nasledujúci týždeň.

V reakcii na diskusiu v pléne parlamentu v uplynulých dňoch vyzvali koaličné poslankyne v piatok svojich kolegov na normálnu a slušnú úroveň komunikácie. Vyčítali im rôzne vyjadrenia i útoky, dokonca vulgarizmy, ktoré zazneli v pléne. Odsúdili i verbálne prejavy nenávisti.

„Zažila som toho vo svojom živote naozaj veľa. Netušila som však, že na najvyšších pozíciách v tejto krajine sú hulváti, ľudia bez morálky a klamári. To, čo sa deje v parlamente, sa nedeje ani v krčme najnižšej kategórie," podotkla Anna Remiášová (OĽANO).

Napriek výzve poslankýň v rokovacej sále aj v piatok zazneli rôzne slová a prirovnania, a to aj z úst koaličných poslancov.

Zákonodarcovia by sa mali zísť opäť v utorok (5. 10.) ráno od 9.00 h. Okrem správy Lipšica ich čaká ešte viacero neprerokovaných bodov programu. Medzi nimi i ďalšie informačné správy. Prerokovať majú aj viacero noviel z dielne koaličných či nezaradených poslancov.

Plénum má tiež ešte prebrať návrhy vicepremiéra pre legislatívu Štefana Holého (Sme rodina), medzi nimi aj novelu zákona o verejnom obstarávaní.