Quantcast
< sekcia Slovensko

NRSR: Poslanci ukončili stredajšie rokovanie skôr ako zvyčajne

Na snímke schôdza NRSR v Bratislave, archívna fotografia. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Popoludní 8.12. od 14.00 h má prísť na rad mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, ktorú iniciovala SaS a poslanci okolo Petra Pellegriniho.

Bratislava 7. decembra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili stredajšie rokovanie 78. schôdze skôr ako zvyčajne. V pléne chýbali predkladatelia návrhov. V závere siedmeho rokovacieho dňa prebrali novelu zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy, ktorú predložil poslanec Martin Fecko (OĽANO).

Novelou sa má opätovne rozšíriť právna ochrana a najmä sa majú nastoliť podmienky regulácie povinností majiteľov a užívateľov pôdy, ktorá síce primárne nezodpovedá charakteru poľnohospodárskej pôdy, ale slúži na zabezpečenie poľnohospodárskeho využívania pôdy.

Poslanci budú pokračovať v rokovaní vo štvrtok (8. 12.). Podľa programu by mali rokovať o návrhoch z dielne vicepremiéra Štefana Holého (Sme rodina). Ide napríklad o zákon o akreditácii orgánov posudzovania zhody, novelu zákona o kybernetickej bezpečnosti či novelu zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti.

Popoludní od 14.00 h má prísť na rad mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, ktorú iniciovala SaS a poslanci okolo Petra Pellegriniho.