Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Slovensko

NRSR: Poslanci zriadili prvé dva výbory a zvolili ich šéfov

Z ustanovujúcej schôdze Národnej rady SR. Na snímke Richard Raši (Smer-SD) a Jana Vaľová (Smer-SD) Bratislava, 23. marca 2016. Foto: TASR - Michal Svítok

Po prestávke zákonodarný zbor pristúpi k tajnej voľbe predsedu parlamentu. Kandidátom na tento post je Andrej Danko (SNS).

Bratislava 23. marca (TASR) - Poslanci Národnej rady SR dnes zriadili Mandátový a imunitný výbor NR SR a za jeho predsedu v tajnej voľbe zvolili Richarda Rašiho zo Smeru-SD (126 hlasov). Snemovňa zároveň zriadila Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a za predsedu si tajne vybrala Martina Poliačika zo SaS (122 hlasov).

Po zvolení ďalších členov týchto dvoch výborov dosluhujúci predseda NR SR Peter Pellegrini (Smer-SD) rokovanie ustanovujúcej schôdze prerušil, aby mohol zasadnúť mandátový a imunitný výbor. Jeho prvou úlohou je preveriť platnosť poslaneckých mandátov.

Po prestávke zákonodarný zbor pristúpi k tajnej voľbe predsedu parlamentu. Kandidátom na tento post je Andrej Danko (SNS). Následne sa budú tajne voliť štyria podpredsedovia NR SR. Do týchto funkcií kandidujú Martin Glváč (Smer-SD), Béla Bugár (Most-Híd), Andrej Hrnčiar (#Sieť) a za opozíciu je nominovaná Lucia Nicholsonová (SaS).