Quantcast
< sekcia Slovensko

Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji v uplynulých dňoch rasti

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 59,9 percenta zápalov prínosových dutín, 8,3 percenta zápalov pľúc a 31,8 percenta zápalov stredného ucha.

Nitra 30. septembra (TASR) - Po tom, ako v posledných týždňoch chorobnosť na chrípku v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) mierne klesala, začala v 39. kalendárnom týždni opäť stúpať. Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre bolo v posledných dňoch hlásených celkovo 6685 akútnych respiračných ochorení.

Z tohto počtu šlo o chrípku v 513 prípadoch. "Oproti predchádzajúcemu týždňu to predstavuje nárast chorobnosti chrípky o 22,2 percenta. Najviac chorých bolo vo veku nula až päťročných detí, priebeh ochorenia bol komplikovaný u 157 osôb," informoval RÚVZ.

Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 59,9 percenta zápalov prínosových dutín, 8,3 percenta zápalov pľúc a 31,8 percenta zápalov stredného ucha. "Ochorenia hlásilo 53 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 41 percent lekárov pre dospelých," uviedol RÚVZ.