Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Slovensko

Sudkyňu E. Bielikovú oslobodili spod disciplinárneho návrhu

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Ako doplnil hovorca, rozhodnutie disciplinárneho senátu bolo prijaté pomerom hlasov tri ku dvom a nie je proti nemu prípustný opravný prostriedok.

Bratislava 19. septembra (TASR) - Najvyšší správny súd (NSS) SR oslobodil sudkyňu Okresného súdu Pezinok, predtým Okresného súdu Bratislava II, Evu Bielikovú spod disciplinárneho návrhu. Skutok, ktorý sa jej kládol za vinu, podľa súdu nie je disciplinárnym previnením. Disciplinárny návrh na okresnú sudkyňu podala v roku 2021 ministerka spravodlivosti. TASR o tom informoval hovorca NSS SR Michal Hajtol.

"Navrhovateľka v disciplinárnom návrhu uviedla, že sudkyňa porušila zásady sudcovskej etiky z dôvodu jej nevhodného správania či vystupovania. Disciplinárny senát však toto konanie disciplinárne obvinenej nepovažoval za disciplinárne previnenie," vysvetlil Hajtol.

Ako doplnil hovorca, rozhodnutie disciplinárneho senátu bolo prijaté pomerom hlasov tri ku dvom a nie je proti nemu prípustný opravný prostriedok. Podrobné zdôvodnenie rozhodnutia bude v jeho písomnom vyhotovení.