< sekcia Slovensko

OBRAZOM: Foto z leteckej katastrofy, pri ktorej zahynuli aj 4 Slováci

Na archívnej snímke z 25. januára 2010 lietadlo Etiópskych aerolínií pristáva na medzinárodnom letisku v Bejrúte. Haváriu lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno 10. marca 2019 zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, neprežil nikto zo 149 cestujúcich a ôsmich členov posádky. Stroj mal namierené do kenského hlavného mesta Nairobi. Foto: TASR/AP

Lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines so 157 ľuďmi na palube havarovalo v nedeľu ráno krátko po štarte z letiska v Addis Abebe. Stroj mal odletieť do kenskej metropoly Nairobi.

Bratislava 11. marec (TASR/Teraz.sk) - Na palube lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, boli cestujúci 33 národností. Stroj vzlietol z Addis Abeby o 6.38 h SEČ, havaroval niekoľko minút po štarte a neprežil to ani jeden z ľudí nachádzajúcich sa na palube. Medzi obeťami havarovaného etiópskeho lietadla boli aj štyria Slováci. Potvrdilo to ministerstvo zahraničných vecí.

Prečítajte si: HAVÁRIA ETIÓPSKEHO LIETADLA: Zahynula blízka rodina poslanca A. Hrnka

Príbuzná obetí nehody lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, reaguje na medzinárodnom letisku v Addis Abebe 10. marca 2019.
Foto: TASR/APZáchranári odnášajú zabalené telá obetí z miesta nehody lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 10. marca 2019.
Foto: TASR/APZáchranári prehľadávajú trosky lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, na mieste nehody pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 11. marca 2019.
Foto: TASR/AP


Trosky lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, ležia na mieste nehody pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 10. marca 2019.
Foto: TASR/AP


Záchranári prehľadávajú trosky lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, na mieste nehody pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 11. marca 2019.
Foto: TASR/AP


Trosky lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, ležia na mieste nehody pri meste Bishoftu, 50 km južne od Addis Abeby 11. marca 2019.
Foto: TASR/AP