< sekcia Slovensko

Obvinení z vraždy Kuciaka mali uvažovať aj o odstránení ďalších osôb

Alena Zs, archívna snímka. Foto: TASR/Dušan Hein

Obvinený z vraždy Kuciaka Zoltán A. mal podľa Markízy vypovedať, že sa objednávatelia zaoberali myšlienkou na vraždu minimálne ďalších dvoch ľudí.

Bratislava 26. októbra (TASR) - Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej nemala byť jedinou, o ktorej sa obvinení rozprávali. Podľa informácií TV Markíza sa mali objednávatelia vraždy dohadovať aj na odstránení ďalších osôb, medzi nimi bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica a elitného prokurátora.

Obvinený z vraždy Kuciaka Zoltán A. mal podľa Markízy vypovedať, že sa objednávatelia zaoberali myšlienkou na vraždu minimálne ďalších dvoch ľudí. Návrhy na ich odstránenie mali prísť od jednej z obvinených v prípade vraždy Aleny Zs. a kontroverzného podnikateľa Mariana K.

Lipšic odmietol pre televíziu informácie komentovať. Uviedol, že v čase, kedy sa mali tieto plány tvoriť, žiadne výrazné ohrozenie nevnímal. S vyšetrovateľmi a prokurátormi podľa Markízy komunikuje najmä ako právny zástupca poškodených.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70.000 eur. Obvinené sú zatiaľ štyri osoby – Alena Zs., ktorá mala za objednávku vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Všetci štyria sú vo väzbe.