Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Slovensko

Ocenenia Senior Friendly 2021 získali samosprávy, firmy i neziskovky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Medzi veľkými spoločnosťami sa laureátmi stali Slovnaft a Henkel Slovensko, v rámci stredných firiem spoločnosť Ares, Hartmann - Rico a Škoda Auto Slovensko.

Bratislava 22. októbra (TASR) – Samosprávy, firmy i neziskové organizácie si v piatok večer prevzali ocenenie Senior Friendly 2021. Klub Luna Senior Friendly a Občianske združenie Bagar ho odovzdali za ústretovosť a pomoc seniorom v najrôznejších formách.

"V kategórii samospráv získali najvyššie ocenenie, plaketu Senior Friendly Trnavský samosprávny kraj, mesto Šamorín a mestská časť Bratislava – Ružinov," informoval za organizátorov šiesteho ročníka ankety člen výkonného výboru Európskej únie seniorov Miloš Nemeček. Doplnil, že medzi veľkými spoločnosťami sa laureátmi stali Slovnaft a Henkel Slovensko, v rámci stredných firiem spoločnosť Ares, Hartmann - Rico a Škoda Auto Slovensko. V prípade neziskových organizácií a médií patrí ocenenie občianskemu združeniu Vagus, Centru pohybovej aktivity Biomedicínskeho centra SAV a prílohe Praktická Pravda. "Udelili sme tiež čestné uznania, ktoré získali Kardioklub SK Košice, neformálna skupina pri SOS/Bird Life Slovensko, pôsobiaca v Banskej Bystrici, občianske združenie Návraty k pokladom a ako seniorská osobnosť Oľga Mičková, nominovaná mestom Hlohovec," oznámil Nemeček.

Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka Zuzana Čaputová. Organizátori pozývajú aj na sobotňajší (23.10.) Deň Senior Friendly 50+ v bratislavskom Zichyho paláci.