Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. apríl 2024Meniny má Aleš
< sekcia Slovensko

Od nedele dôjde k zmenám cestovných poriadkov pri vlakoch i autobusoch

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Anna Staníková

V rámci železničnej dopravy nastanú veľké zmeny na linkách S8, S20, S70 a R70, pribudne tiež nový dopravca.

Bratislava 9. decembra (TASR) - V súvislosti s celoštátnymi zmenami cestovných poriadkov príde od nedele (10. 12.) aj k zmenám v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). K zmenám príde v rámci železničnej dopravy i regionálnej autobusovej dopravy. Informuje o tom IDS BK na svojom webe.

"Novému vlakovému grafikonu budú prispôsobené vybrané spoje regionálneho autobusového dopravcu, ale aj niektoré spoje mestskej hromadnej dopravy. V rámci IDS BK privítame aj nového vlakového dopravcu," konštatuje IDS BK s tým, že zmeny prinášajú priaznivejšie intervaly na nosných regionálnych linkách i zavádzajú nové zastávky.

V rámci železničnej dopravy nastanú veľké zmeny na linkách S8, S20, S70 a R70, pribudne tiež nový dopravca. Na linke S8 príde napríklad k posilneniu prevádzky či predĺženiu vybraných vlakov do ŽST Bratislava-Nové Mesto. Na linkách S20, S70 a R70 dôjde ku komplexnej zmene grafikonu. Vlaky S20 budú predĺžené po Kúty, zmena na linkách S70 a R70 súvisí s novým dopravcom, ktorý bude súčasťou systému v úseku Bratislava - Kvetoslavov. Príde k navýšeniu počtu vlakov i skráteniu intervalu medzi nimi.

K drobným časovým posunom príde na linkách S50, S55, S60, S65, R20, R50 a R60.

V rámci regionálnej autobusovej dopravy príde napríklad k skráteniu intervalov na nosných linkách či zavedeniu 15-minútového intervalu medzi Bratislavou a Stupavou doobeda medzi rannou a poobednou prepravnou špičkou pracovných dní. Zavádza sa viacero nových zastávok, ale rušia a aj dve linky. Zmeny v doprave sa týkajú regiónu Malacky, Pezinok, Senec a Šamorín.

Bližšie informácie o konkrétnych zmenách nájdu cestujúci na webovej stránke www.idsbk.sk.