< sekcia Slovensko

VIDEO: Odborníci a vedci budú na Úrade vlády diskutovať aj v stredu

Na snímke sprava lekár, odborník na tropickú medicínu a infektológiu Vladimír Krčméry a biochemik Pavol Čekan odpovedajú na otázky novinárov pred začiatkom okrúhleho stola v Bratislave v utorok 23. februára 2021. Foto: TASR - Martin Baumann

Virológ zo Slovenskej akadémie vied Boris Klempa uviedol, že na Slovensku zatiaľ nebol zaznamenaný takzvaný juhoafrický kmeň nového koronavírusu.

Bratislava 23. februára (TASR) - Diskusia vedcov a odborníkov na Úrade vlády SR o riešení situácie s ochorením COVID-19 bude pokračovať aj v stredu (24. 2.). "Dohodli sme sa, že sa nebudeme vyjadrovať k bodom, o ktorých sme diskutovali, lebo ešte zajtra je veľmi dôležitý deň, aby sme zhodnotili dnešnú diskusiu a urobili záver," povedal biochemik Pavol Čekan.

Virológ zo Slovenskej akadémie vied Boris Klempa uviedol, že na Slovensku zatiaľ nebol zaznamenaný takzvaný juhoafrický kmeň nového koronavírusu. Zároveň jeho prítomnosť na našom území nevylúčil. "Je možné, že už ho tu máme, lebo osekvenovaných máme málo vzoriek. Snažíme sa to čo najrýchlejšie zvyšovať," poznamenal s tým, že je dôležité, aby sa ľudia prichádzajúci zo zahraničia izolovali.Premiér Igor Matovič (OĽANO) pozval v utorok na Úrad vlády SR vedcov a odborníkov. Avizoval, že budú spoločne diskutovať o tom, ako zastaviť rast počtu pacientov v nemocniciach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.