< sekcia Slovensko

Odchod B. Kollára z postu žiadalo približne 200 ľudí

Na snímke účastníci zhromaždenia Za odpochodovanie plagiátorov z politiky, ktoré zorganizovali Nadácia Zastavme korupciu, Naše Slovensko, Iná politika a Radikálna filozofia na Námestí SNP v Bratislave 3. júla 2020. Foto: TASR - Jakub Kotian

Protestujúci tiež žiadajú, aby sa zefektívnil plagiátorský systém na slovenských vysokých školách.

Bratislava 3. júla (TASR) - Na zhromaždení Za odpochodovanie plagiátorov z politiky požadovali ľudia odstúpenie Borisa Kollára (Sme rodina) z postu predsedu parlamentu. Na Námestí SNP v Bratislave sa stretlo približne 200 ľudí. Dôvodom je, že Kollár čelí podozreniu z plagiátorstva pre jeho diplomovú prácu.

Protestujúci tiež žiadajú, aby sa zefektívnil plagiátorský systém na slovenských vysokých školách. Žiadajú aj vzdanie sa titulov u politikov, u ktorých bolo preukázané, že ich získali obhájením záverečnej práce, ktorá je plagiátom.

Zhromaždenie organizovala Komunita Zastavme korupciu spolu s Naše Slovensko, Iná politika, Radikálna filozofia. Organizátori uviedli, že to nie je ich posledná aktivita v tomto boji. Spustili aj online petíciu za odchod Kollára, ktorú podpísalo vyše 7000 ľudí.