Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Slovensko

Odhlasoval už aj Pellegrini, vyzval ľudí, aby svoje právo využili

Na snímke predseda strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do volebnej schránky počas hlasovania vo volebnom okrsku na Gymnáziu na Grösslingovej ulici v sobotu 21. januára 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Referendum Pellegrini vníma ako jedinečnú možnosť pre ľudí rozhodnúť o predčasných parlamentných voľbách.

Bratislava 21. januára (TASR) - V referende už odhlasoval aj líder Hlasu-SD Peter Pellegrini. Svoj hlas odovzdal na Gymnáziu Grosslingová v Bratislave. Zároveň vyzval ľudí, aby využili svoje ústavné právo. Informuje o tom prostredníctvom sociálnej siete.

"Nenechám si vziať právo rozhodovať o našej budúcnosti. Som presvedčený, že ak občan moc politikom dáva, má ju právo aj vziať," uviedol Pellegrini. Už skôr avizoval, že zakrúžkuje odpoveď "áno".

Referendum vníma ako jedinečnú možnosť pre ľudí rozhodnúť o predčasných parlamentných voľbách. "Rozhodnutie, či svoje právo využijete, je len a len na vás," doplnil líder strany.Na Slovensku sa koná deviate referendum v histórii samostatnej SR. Týka sa zmeny Ústavy SR. Hlasovacie miestnosti sú otvorené do 22.00 h.

Ľudia sa v referende môžu vyjadriť, či súhlasia s tým, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR. Má to zabezpečiť zmena Ústavy SR.