Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. apríl 2024Meniny má Aleš
< sekcia Slovensko

Odvolací proces v prípade nehody na Zochovej má byť 12. októbra

Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Na archívnej snímke obhliadka miesta činu dopravnej nehody, uprostred prekryté telo obete v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Dušan D. mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti a jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu.

Bratislava 20. septembra (TASR) - Odvolací proces v prípade vlaňajšej tragickej dopravnej nehody, ku ktorej prišlo na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova, by sa malo na Krajskom súde (KS) v Bratislave uskutočniť 12. októbra. TASR to potvrdil hovorca súdu Pavol Adamčiak. Obžalovaný vodič Dušan D. dostal pôvodne 15-ročný nepodmienečný trest väzenia.

Pokyn na podanie odvolania proti prvostupňovému rozsudku dal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Obžalovaný sa práva na podanie odvolania vzdal.

Dopravná nehoda v centre Bratislavy si 2. októbra 2022 vyžiadala päť mŕtvych a niekoľko zranených osôb. Dušan D. mal podľa obžaloby šoférovať v štádiu ťažkého stupňa opitosti a jeho automobil dosiahol rýchlosť 143 kilometrov za hodinu. K stretu s prvou osobou malo prísť pri rýchlosti 107 kilometrov za hodinu. Na zastávke sa malo nachádzať približne 40 ľudí. Dušan D. na hlavnom pojednávaní priznal vinu.