< sekcia Slovensko

Okresný súd Bratislava V pojednával v prípade expolicajta Ľuboša T.

Na archívnej snímke obžalovaný expolicajt Ľuboš T. Foto: TASR - Jakub Kotian

Ľuboš T. už v minulosti viackrát namietal zaujatosť sudkyne a žiadal aj o pridelenie prípadu inému sudcovi.

Bratislava 12. februára (TASR) - Okresný súd (OS) Bratislava V pojednával v utorok v prípade expolicajta Ľuboša T., ktorý čelí obžalobe pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a obmedzovanie osobnej slobody. Svedkovia, ktorí mali vypovedať, sa na súd nedostavili. Vypočuli však znalca navrhnutého obhajobou. Pojednávanie bude pokračovať 26. marca.

"OS Bratislava V na dnešnom hlavnom pojednávaní vypočul jedného znalca a zároveň oboznamoval časť spisového materiálu. Hlavné pojednávanie odročil na 26. 3. 2019, na ktorom budú vypočutí ďalší svedkovia," ozrejmil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Ľuboš T. už v minulosti viackrát namietal zaujatosť sudkyne a žiadal aj o pridelenie prípadu inému sudcovi. Najvyšší súd SR v novembri minulého roka potvrdil, že trvá na svojom rozhodnutí a prípad neodňal ani OS Bratislava V, ani Krajskému súdu v Bratislave.

Expolicajt Ľuboš T. stojí pred súdom pre incident s dvoma ženami zastavenými pri cestnej kontrole v bratislavskej Petržalke v roku 2014. Naposledy sa v prípade pojednávalo v máji tohto roka na OS Bratislava V, a to výsluchom svedka a neskôr aj znalca z odboru psychológie. O tom, že sa prípadom bude opäť zaoberať bratislavský nižší súd, rozhodol 15. augusta Najvyšší súd SR. Nevyhovel tak návrhu obžalovaného na odňatie trestnej veci petržalskému a pridelenie inému okresnému súdu.