Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Slovensko

Absolútnou Slovenkou roka 2021 sa stala Želmíra Komorechová

Na archívnej snímke absolútna Slovenka roka 2021 a víťazka v kategórii Biznis a manažment Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava počas vyhlasovania 13. ročníka čitateľskej ankety Slovenka roka v priestoroch historickej budovy Slovenského národného divadla (SND) 27. augusta 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Vyštudovaná biochemička, ktorá v Novom Meste nad Váhom riadi úspešnú firmu zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnkov, získala prvenstvo aj v kategórii biznis a manažment.

Bratislava 28. augusta (TASR) - Galavečerom v historickej budove Slovenského národného divadla (SND) vyvrcholil v piatok večer 13. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka. Titul Absolútna Slovenka roka 2021 získala Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava. Vyštudovaná biochemička, ktorá v Novom Meste nad Váhom riadi úspešnú firmu zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnkov, získala prvenstvo aj v kategórii biznis a manažment.

V oblasti športu zvíťazila Helena Hanková, trénerka a funkcionárka v paralympijskom športe, ktorá v súčasnosti trénuje mužský paravolejbalový výber. Za oblasť médiá a komunikácia získala cenu moderátorka televízie TA3 Anka Žitná.

Prvenstvo v kategórii kultúra a umenie získala herečka Zuzana Kocúriková, ktorá o pár dní oslávi polstoročie v činohernom súbore SND. V kategórii veda a výskum patrí ocenenie Zdeňke Ďuračkovej, profesorke biochémie na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Popri pedagogickej práci sa venuje problematike oxidačného stresu a možnostiam ovplyvnenia symptómov viacerých ochorení ako sú srdcovo-cievne, cukrovka, Crohnova choroba, ADHD a depresívna porucha u detí.

V kategórii vzdelávanie uspela Anna Jurgovianová, špeciálna pedagogička, ktorá pracuje s rómskou komunitou viac ako 23 rokov, výtvarníčka, filantropka, riaditeľka Súkromnej spojenej školy v Kežmarku. V kategórii zdravotníctvo zvíťazila Erika Mišiaková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo v nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou, ktorá popri tom pôsobí v rámci ODCH aj ako sestra v geriatrickej ambulancii. Od začiatku pandémie stála v prvej línii a obetovala voľný čas, aby pomohla nielen nemocnici, ale predovšetkým pacientom.

Za oblasť charity patrí ocenenie Ivete Mišovej, riaditeľke Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, spoluautorke projektu BIVIO. Nina Krigovská, učiteľka ZUŠ z Popradu a umelecká vedúca Detského folklórneho súboru Letnička, získala ocenenie v kategórii podpora mladých talentov.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko udelila nominačná komisia tento rok dvom výnimočným osobnostiam - detskej lekárke Anne Hlavatej a lyžiarke Petre Vlhovej.

Anketa Slovenka roka je pokračovaním podujatia, ktoré týždenník Slovenka organizoval v minulosti pod názvom Žena roka a Muž roka. O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodujú diváci RTVS formou sms hlasovania a čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov, ako aj internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk. Víťazky jednotlivých kategórií aj laureátky mimoriadneho ocenenia si počas slávnostného večera prevzali bronzovú sošku z dielne výtvarníčky Anny Brisudovej.