< sekcia Slovensko

P. Kovařík: Ďakujem policajtom, ktorí zasahovali na miestach povodní

P. Kovařík, archívna snímka. Foto: TASR Jaroslav Novák

V uplynulých dňoch zasiahol celé územie Slovenska intenzívny dážď, ktorý spôsobil na viacerých miestach rozsiahle povodne.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Dočasný policajný prezident Peter Kovařík poďakoval všetkým policajtom, ktorí v uplynulých dňoch spolu s hasičmi zasahovali na rôznych miestach Slovenska postihnutých povodňami. Uviedol to na sociálnej sieti.

"Nikto nečakal, že sa povodňová situácia tak rýchlo zdramatizuje, o to viac si cením pohotové zásahy policajtov na postihnutých územiach. Veľmi oceňujem, že policajti aj v tejto ťažkej pandemickej situácii do bodky plnia svoje poslanie a chránia životy a majetky občanov Slovenskej republiky," skonštatoval šéf polície.

V uplynulých dňoch zasiahol celé územie Slovenska intenzívny dážď, ktorý spôsobil na viacerých miestach rozsiahle povodne. Výstraha pred dažďom platí vo všetkých regiónoch aj v piatok. Vo väčšine okresov vyhlásili meteorológovia tiež hydrologické výstrahy pred povodňami. Tretí stupeň platí v okresoch Skalica, Senica, Malacky, Nové Zámky a Košice-okolie v povodí Hornádu.