Quantcast
< sekcia Slovensko

P. Pellegrini bol na polícii vypovedať ako svedok v kauze Mýtnik

Na snímke nezaradený poslanec NR SR a predseda mimoparlamentnej strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini odchádza z bratislavského sídla Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 12. novembra 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

K podrobnostiam výpovede sa vzhľadom na neverejnosť prípravného konania nechcel vyjadrovať.

Bratislava 12. novembra (TASR) - Opozičný poslanec a expremiér Peter Pellegrini bol v piatok vypovedať na policajnom prezídiu v Bratislave ako svedok v kauze Mýtnik.

"Bol som predvolaný pani vyšetrovateľkou ako svedok, odpovedal som na všetky jej otázky a ako svedok aj odchádzam. Nie je mi nič kladené za vinu," uviedol po výsluchu Pellegrini.K podrobnostiam výpovede sa vzhľadom na neverejnosť prípravného konania nechcel vyjadrovať.

Údajná korupcia v súvislosti s Pellegrinim sa mala týkať politickej podpory projektu virtuálnej registračnej pokladnice z roku 2014 v hodnote 5,5 milióna eur, ktorý si vyžadoval zmenu legislatívy. Peniaze mali ísť cez prostredníka podnikateľa Miroslava V. (obvinený v rámci akcie Mýtnik III), dať mu ich mal podnikateľ Michal S. v škatuliach od šampanského. Pellegrini obvinenia odmieta.