< sekcia Slovensko

Peter Pellegrini: Hlasovanie dopadlo tak, ako sme očakávali

Na snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini prichádza na výjazdové rokovanie vlády v Giraltovciach v okrese Svidník 17. septembra 2019. Foto: TASR - Roman Hanc

Za odvolanie premiéra hlasovalo v pléne v utorok 62 poslancov, proti bolo 66, zdržali sa traja.

Giraltovce 17. septembra (TASR) – Premiér Peter Pellegrini tvrdí, že hlasovanie o vyjadrení mu nedôvery dopadlo podľa očakávaní. Povedal to pred utorňajším výjazdovým rokovaním vlády v Giraltovciach, kde priletel vrtuľníkom, keďže predpoludním bol v parlamente.

"Netvrdím, že som išiel úplne pokojný, pretože nikdy neviete, čo sa môže stať, treba mať pred tým pokoru a rešpekt."

"Myslím, že hlasovanie dopadlo tak, ako sme očakávali a opozícia nenašla dostatok hlasov a si myslím, že nielen dostatok hlasov, ale aj tie dôvody neboli také, ktoré by mali dôvod na to, aby bola vyhlásená nedôvera predsedovi vlády. Bolo to jedno z tých najslabších zdôvodnení, aké som zatiaľ v mojej politickej kariére videl," uviedol Pellegrini.Opozícia chcela Pellegriniho o kreslo pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Moniku Jankovskú z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, ako sa objavili informácie o jej údajnej komunikácii s Marianom K. Ten je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Za odvolanie premiéra hlasovalo v pléne v utorok 62 poslancov, proti bolo 66, zdržali sa traja.