Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 22. september 2023Meniny má Móric
< sekcia Slovensko

Pandemická komisia navrhne ďalšie opatrenia, zatiaľ ich nepredstavila

Na snímke zľava minister zdravotníctva SR Marek Krajčí, predseda vlády SR Igor Matovič (obaja OĽaNO). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Komisiu zvolali pre rastúci počet infikovaných. Matovič tvrdí, že počty nakazených budú zrejme dramaticky narastať.

Bratislava 10. októbra (TASR) – Pandemická komisia predloží Ústrednému krízovému štábu (ÚKŠ) ďalšie opatrenia na boj s novým koronavírusom. Oznámil to premiér Igor Matovič (OĽANO) po asi šesťhodinovom sobotňajšom rokovaní pandemickej komisie. Opatrenia nepredstavil. ÚKŠ sa zíde v nedeľu 11. októbra.

Komisiu zvolali pre rastúci počet infikovaných. Matovič tvrdí, že počty nakazených budú zrejme dramaticky narastať. Najväčšou zbraňou je podľa jeho slov nateraz nosenie rúška. "Musíme sa brániť ako spoločenstvo veľmi zodpovedných ľudí," uviedol Matovič.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas avizoval prijatie opatrení, ktoré by zabránili, aby sa Slovensko vydalo cestou susednej Českej republiky. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) verí, že v nedeľu ústredný krízový štáb podporí návrhy pandemickej komisie, ktoré pomôžu zastaviť aktuálnu situáciu. Tie ale podobne, ako premiér, nekonkretizoval.