< sekcia Slovensko

Pellegrini: O nástupcovi po M. Jankovskej sme v Smere ešte nehovorili

Na archívnej snímke predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: TASR - Martin Baumann

Osobne nevidí problém v tom, že Jankovská chce pokračovať v kariére sudcu, a nechcel komentovať to, či Jankovskej zámer ohrozuje dôveryhodnosť justície.

Bratislava 4. septembra (TASR) – O tom, kto nastúpi na post štátneho tajomníka Ministerstva spravodlivosti (MS) SR po rezignácii Moniky Jankovskej, sa v strane Smer-SD ešte nehovorilo. Premiér SR a podpredseda Smeru Peter Pellegrini to uviedol pred stredajším rokovaním vlády.

"Ešte sme o tom nehovorili, na rokovaní vlády len podá pán minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) návrh na jej odvolanie. Potom sa budeme musieť zamyslieť nad tým, kto ju nahradí," povedal Pellegrini.

Osobne nevidí problém v tom, že Jankovská chce pokračovať v kariére sudcu, a nechcel komentovať to, či Jankovskej zámer ohrozuje dôveryhodnosť justície. Odmietol sa tiež vyjadriť k podozreniam na prepojenie Jankovskej s obvineným Marianom K. Deklaroval, že je to úloha príslušných orgánov. "Jediné, čo im môžem odkázať, je: 'Vyšetrujte, obviňujte, odsudzujte,'" zdôraznil.

"Ak sa preukáže, že vykonávala nekalú činnosť, určite sa aj Súdna rada poráta s takýmito sudcami, zatiaľ však nemáme nič v ruke. A ak nemáme dôkazy, že niekto porušuje zákony, ja ho nebudem verejne popravovať," zdôraznil Pellegrini pred rokovaním vládneho kabinetu.