Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Slovensko

Pellegrini si vie predstaviť voliť prezidenta v zahraničí z ambasád

Na snímke predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: TASR - Martin Baumann

Šéf NR SR zdôraznil, že si nevie predstaviť, ako by sa dala vyriešiť dvojkolová voľba prezidenta cez poštu, ako je to v prípade parlamentných volieb. Preto si vie skôr predstaviť voľby na ambasádach.

Bratislava 1. decembra (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) si vie predstaviť, že by v budúcnosti mohli Slováci v zahraničí hlasovať v prezidentských voľbách na ambasádach.

Šéf NR SR zdôraznil, že si nevie predstaviť, ako by sa dala vyriešiť dvojkolová voľba prezidenta cez poštu, ako je to v prípade parlamentných volieb. Preto si vie skôr predstaviť voľby na ambasádach. Počas štvrtkovej (30. 11.) návštevy Prahy potvrdil, že by mohol byť v tejto oblasti iniciatívny. Pripomenul, že ešte niekdajšia ministerka vnútra Denisa Saková pripravila legislatívny návrh k tejto téme. Možnosť voliť na ambasádach by považoval za "milý posun". Doplnil, že najbližšie prezidentské voľby v roku 2024 sa už nestihnú takto technicky pripraviť, no je to výzva pre tie ďalšie.Pellegrini nepotvrdil, či bude kandidovať do funkcie hlavy štátu. "Neviem, čo prinesie rok 2024, ale všetky varianty sú samozrejme otvorené," odpovedal novinárom na otázku k svojej kandidatúre na prezidenta.