Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 25. február 2024Meniny má Frederik a Frederika
< sekcia Slovensko

Pellegrini: Verdikt o prezidentskej kandidatúre oznámim začiatkom roka

Na snímke zľava Peter Pellegrini a Richard Raši počas tlačovej konferencie v pondelok 11. decembra 2023 v Poprade. Foto: TASR - Adriána Hudecová

Dodal, že v priebehu vianočných sviatkov chce sám toto rozhodnutie osobne prijať a začiatkom roka ho následne oznámiť jednotlivým politickým subjektom i verejnosti.

Poprad 11. decembra (TASR) - Rozhodnutie o tom, či bude Peter Pellegrini (Hlas-SD) kandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, zverejní najskôr začiatkom roka. Reagoval tak na vyjadrenie predsedu SNS Andreja Danka, ktorý ho požiadal, aby svoje rozhodnutie zverejnil ešte tento týždeň. Pellegrini v pondelok na tlačovej konferencii v Poprade uviedol, že chce najprv rokovať so širokou členskou základňou strany, ktorej je predsedom.

"Viackrát som zopakoval, že mesiac december využívam na stretnutie sa s členmi našej strany vo všetkých kútoch Slovenska. Aj dnes ma jedno takéto čaká. Nie je možné urobiť rozhodnutie o kandidatúre na prezidenta bez diskusie s našimi členmi," zdôraznil Pellegrini.

Dodal, že v priebehu vianočných sviatkov chce sám toto rozhodnutie osobne prijať a začiatkom roka ho následne oznámiť jednotlivým politickým subjektom i verejnosti. "Nemôžem v tomto podliehať individuálnemu ultimátu jedného predsedu politickej strany, lebo to chce vedieť do stredy," uzavrel Pellegrini.