Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Slovensko

VIDEO:Pellegrini:Výsledok Hlasu umožňuje, ale aj bráni vzniku koalície

Na snímke predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini (uprostred) a ďalší členovia strany sa účastnia na brífingu počas volebnej noci vo volebnej centrále strany v Bratislave v nedeľu 1. októbra 2023. Foto: TASR - Michal Svítok

Pellegrini je presvedčený, že v budúcej vláde by nemali sedieť dvaja expremiéri.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Predbežný 15-percentný výsledok strany Hlas-SD vo voľbách umožňuje, ale aj bráni vzniku koalície. Akékoľvek rozhodnutie, akým smerom sa budú uberať rokovania o koalícii, bude prijímané jednomyseľným rozhodnutím predsedníctva strany. V nedeľu nadránom to uviedol predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini s tým, že ich výsledok teší. Zároveň pogratuloval neoficiálnemu víťazovi volieb Smeru-SD a jeho predsedovi Robertovi Ficovi.

"Nie sme víťazom volieb, preto budeme čakať, kto dostane poverenie na zostavenie vlády a začne oficiálne rokovania. Až v priebehu týchto rokovaní sa ukáže, aká vláda má šancu vzniknúť," podotkol líder Hlasu.

Pellegrini je presvedčený, že v budúcej vláde by nemali sedieť dvaja expremiéri. Každý premiér má podľa neho inú predstavu o fungovaní vlády. "Nie je to nič optimálne, ale to nehovorí nič o tom, že nemôže vzniknúť taká koalícia, lebo ja som vždy hovoril o osobách," skonštatoval.

Predseda strany poukázal, že pre volebné výsledky nemusí na Slovensku zavládnuť strach a panika. "Nič zlé sa zo Slovenska nestane," poznamenal Pellegrini.