Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 7. december 2023Meniny má Ambróz
< sekcia Slovensko

Pellegrini:Výzva na odstúpenie ukazuje Korčokovu politickú neskúsenosť

Na snímke Ivan Korčok počas tlačovej konferencie k budúcoročným prezidentských voľbám 30. augusta 2023 v Banskej Bystrici. Foto: TASR - Ján Krošlák

Korčok hovorí, že pre férovosť by bolo dôležité, aby Pellegrini odovzdal funkciu predsedu NR SR niekomu z podpredsedov.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Prezidentský kandidát Ivan Korčok ukazuje svoju politickú neskúsenosť, keď vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby odovzdal funkciu, ak by kandidoval za prezidenta. Uviedol to v reakcii Pellegrini, ktorý odmieta konflikt záujmov v tom, že vyhlasuje termín prezidentských volieb.

"Ukazuje sa politická neskúsenosť Korčoka, ktorý takéto vyhlásenie dal bez toho, aby si uvedomil, čo hovorí. Žiaden konflikt záujmov tu nie je, len si splním svoju ústavnú povinnosť vyhlásiť termín volieb," povedal Pellegrini na utorkovej tlačovej konferencii. Nerozumie rečiam o zneužívaní funkcie. Pripomenul Korčokovi, či by vyzýval odstúpiť aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ak by opäť kandidovala, keďže ako úradujúca prezidentka by mala výhodu. "O tom hovorí jeho politická neskúsenosť. Takto to nefunguje," doplnil.

Korčok hovorí, že pre férovosť by bolo dôležité, aby Pellegrini odovzdal funkciu predsedu NR SR niekomu z podpredsedov. "Každým dňom je jasnejšie, že predseda Národnej rady sa dostáva do konfliktu záujmov," uviedol v pondelkovej (20. 11.) relácii televízie Joj Analýzy. Keďže voľby prezidenta SR vyhlasuje predseda NR SR, má podľa neho Pellegrini zásadnú výhodu oproti ostatným kandidátom aj pri plánovaní svojej kampane.

Pellegrini zatiaľ neoznámil, či sa bude v roku 2024 uchádzať o post prezidenta SR. Okrem Korčoka zámer kandidovať už ohlásili bývalý diplomat Ján Kubiš a zakladateľka Iniciatívy za vymazaných rodičov Beáta Janočková.