Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia Slovensko

Pellegrini vyzýva SaS na podporu júnového termínu volieb

Na snímke nezaradený poslanec NRSR Peter Pellegrini. Foto: TASR - Martin Baumann

Parlament by o ňom mal rozhodnúť v utorok (31. 1.) o 17.00 h.

Bratislava 30. januára (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a líder mimoparlamentného hlasu Peter Pellegrini vyzval lídra SaS Richarda Sulíka a jeho poslancov, aby podporili termín volieb 24. júna. Apeloval na poslancov, aby zahlasovali za skorší termín volieb. Parlament by o ňom mal rozhodnúť v utorok (31. 1.) o 17.00 h.

"Skúšali sme sa stretnúť, nakoniec sa to nepodarilo. Nestretli sme sa," reagoval Pellegrini na otázku, či sa so Sulíkom o termíne rozprával. Podotkol pritom, že termín volieb nebude závisieť od žiadneho okrúhleho stola, ale od hlasov SaS. Pripomenul vyjadrenia predstaviteľov Sme rodina, že podporia májový, júnový aj septembrový termín a uvidia, kde sa nájde 90 hlasov.

Septembrový termín Pellegrini naďalej odmieta. Za jeho presadzovaním vidí záujem predĺžiť si pozície poslancov, získať financie pre strany za voľby, dotvoriť nové subjekty a zviditeľniť ich, ale tiež využiť orgány činné v trestnom konaní na politický boj. Zdôraznil, že termín volieb má byť v záujme občanov.