Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Slovensko

Pellegrini: Zatiaľ to vyzerá tak, že výsledok Hlasu-SD nebude hanbou

Na snímke predseda strany HLAS - Sociálna demokracia Peter Pellegrini vo volebnej centrále počas predčasných parlamentných volieb na Slovensku v Bratislave v sobotu 30. septembra 2023. Foto: TASR Michal Svítok

Sme novou najmladšou stranou, ktorá v súboji bola, a byť hneď tretí a rozhodujúci pre koalíciu nie je vôbec zlý výsledok, skonštatoval líder Hlasu.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Zatiaľ to vyzerá tak, že výsledok Hlasu-SD nebude hanbou. Uviedol to predseda strany Peter Pellegrini po zverejnení exit pollov.

"Sme novou najmladšou stranou, ktorá v súboji bola, a byť hneď tretí a rozhodujúci pre koalíciu nie je vôbec zlý výsledok," skonštatoval líder Hlasu. Zopakoval, že strana bude zohrávať vážnu úlohu pri vyjednávaní o koalícii.

Dal sa podľa neho očakávať tesný súboj Smeru a Progresívneho Slovenska. O tom, s kým, by šiel Hlas do koalície skôr, Pellegrini špekulovať nechce. "Nemusíme ísť do koalície silou-mocou, len aby sme sa chytili moci. Budeme aj dôstojnou opozíciou," povedal Pellegrini. Doplnil, že v najbližších dňoch sa o nastávajúcej koalícii bude veľa rokovať nielen v rámci Hlasu, ale aj s predsedami ostatných strán.