< sekcia Slovensko

VIDEO:M. Lajčák: Peniaze z Vianočného bazára pôjdu na dobročinné účely

Na snímke návštevníci počas 28. Vianočného charitatívneho bazáru 24. novembra 2019 v Starej tržnici v Bratislave. Foto: TASR - Michal Svítok

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) v nedeľu v Starej tržnici otvoril 28. ročník Vianočného bazáru, na ktorom sa zišlo 40 krajín sveta.

Bratislava 24. novembra (TASR) – Každé euro, ktoré na Vianočnom bazári miniete, pôjde na dobročinné účely. Minulý rok sa vyzbieralo v prepočte 92.000 eur. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD), ktorý v nedeľu v Starej tržnici otvoril 28. ročník Vianočného bazáru, na ktorom sa zišlo 40 krajín sveta.

"Teší ma rekordný počet účastníckych krajín, máme tu 40 štátov, ktoré predstavujú svoje kulinárske umenie, svoju kultúru, takže tu môžete precestovať prakticky celý svet pod strechou Starej tržnice," povedal minister Lajčák.Každoročný Vianočný bazár je podľa organizátorov najväčšou charitatívnou akciou diplomatickej a prisťahovaleckej komunity v SR a jej cieľom je podpora rôznych charitatívnych organizácií po celom Slovensku.

"Chcel by som zdôrazniť charitatívny zmysel tohto podujatia. Každé euro, ktoré tu miniete pôjde na dobročinné účely, kým prvý rok sa vyzbieralo v prepočte 600 eur, tak vlani to už bolo 92.000 eur,"
dodal Lajčák.Medzinárodný ženský klub, ktorý zorganizoval už 28. ročník Vianočného bazáru chce poskytnúť lokálnym komunitám možnosť predstaviť sa cez informatívne stoly, kde si môžu návštevníci zakúpiť rôzne predmety reprezentujúce mnohé krajiny, ako napríklad Grécko, Indiu, Albánsko, Mongolsko, Taiwan či Jordánsko alebo ochutnať národné jedlá, ktoré ambasády a dobrovoľníci pripravili.

"Máme veľké šťastie, že máme dlhodobo podporu od ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) a predovšetkým ministra Lajčáka," povedala prezidentka Medzinárodného ženského klubu v Bratislave Keren Zahymsky.