< sekcia Slovensko

Permanentný krízový štáb je opäť aktivovaný

Peter Škodný, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian

"Permanentný krízový štáb od dnes pod vedením Petra Škodného opätovne funguje a ideme znova do toho, povedal Matovič v stredu po rokovaní vlády.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Permanentný krízový štáb je opäť aktivovaný. Informoval o tom riaditeľ tlačového a informačného odboru Richard Pekar. Premiér Igor Matovič (OĽANO) informoval o permanentnom krízovom štábe v stredu.

"Permanentný krízový štáb od dnes pod vedením Petra Škodného opätovne funguje a ideme znova do toho," povedal Matovič v stredu po rokovaní vlády.

Úrad vlády SR komentoval, že permanentný krízový štáb "od svojho zriadenia neprestal existovať, začiatkom leta bol uvedený do utlmeného pracovného režimu". O jeho aktuálnej činnosti bude úrad vlády médiá a verejnosť informovať.

Permanentný krízový štáb zriadila vláda ešte 23. marca. V tejto skupine pôsobil napríklad infektológ profesor Vladimír Krčméry, odborník na biochémiu Robert Mistrík, či manažér pôsobiaci v oblasti IT a telekomunikácií Peter Škodný, ale aj predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

Jeho úlohou bolo permanentne vyhodnocovať informácie a koordinovať činnosť v rámci zabezpečovania rozhodnutí a prijímania opatrení, ktoré majú zamedziť šíreniu nového koronavírusu.