Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 25. september 2023Meniny má Vladislav
< sekcia Slovensko

Platforma Most-Híd v rámci strany Aliancia si zvolila nové vedenie

Na snímke predseda strany Aliancia Krisztián Forró. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Líder Aliancie Krisztián Forró dodal, že strana je podľa stanov naďalej tvorená troma platformami.

Bratislava 5. júna (TASR) - Stranu Aliancia ďalej tvoria tri platformy, jednou z nich je Most-Híd. Po odchode viacerých jej členov a zakladajúcich osobností si platforma zvolila nové vedenie. Predsedom sa stal Attila Pál a predsedom republikovej rady platformy Peter Pandy. Informovali o tom na pondelkovej tlačovej konferencii.

"Rozhodnutie niektorých členov v rámci platformy považujeme za smutné," uviedol Pandy s tým, že odchod niektorých členov Mosta-Híd ho mrzí. Ozrejmil, že doteraz podalo žiadosť o vystúpenie z platformy 60 osobností. Podčiarkol, že Aliancia chce ďalej zastupovať záujmy menšín a regiónov.

Líder Aliancie Krisztián Forró dodal, že strana je podľa stanov naďalej tvorená troma platformami. "Keď niekto chce robiť chaos, tak robí chaos," uviedol na margo odchodu viacerých členov Mosta-Híd.

Zakladajúce osobnosti Mosta-Híd s viacerými členmi opustili nedávno Alianciu pre nesúhlas s účasťou Györgya Gyimesiho na kandidátke strany. Následne sa dohodli na spoločnom postupe do parlamentných volieb s Modrými okolo Mikuláša Dzurindu. Ďalej pokračujú ako subjekt "Modrí, Most-Híd".