< sekcia Slovensko

Plénum sa nebude zaoberať ochrankou pre R. Fica

Na archívnej snímke Robert Fico. Foto: TASR Martin Baumann

Národná rada bude netradične rokovať aj v pondelky. V pondelok 13. mája začne rokovať o 10.00 h, pričom v tento deň sa má aj hlasovať o 17.00 h. V pondelok 20. mája sa hlasovať nebude.

Bratislava 9. mája (TASR) - Parlament sa na májovej schôdzi nebude zaoberať problematikou a dôvodmi ochranky poslanca a šéfa Smeru-SD Roberta Fica. Plénum neschválilo návrh poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO), aby bol tento bod zaradený do programu schôdze.

Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú rokovať ani o odvolaní podpredsedu parlamentu a člena kontrolného výboru NR SR Martina Glváča (Smer-SD) z dôvodu jeho komunikácie s Alenou Zs., ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Odvolanie žiadal Igor Matovič (OĽaNO).

Neprešiel ani návrh Jána Marosza (OĽaNO), aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) predložil do parlamentu správu o tom, ako napredujú najdôležitejšie cestné stavby na Slovensku, akými je napríklad tunel Višňové. Zaujímala ho tiež situácia okolo výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Parlament sa nebude zaoberať ani Bezpečnostnou a obrannou stratégiou, ktorú síce vláda schválila, ale parlament ju stále neprerokoval. Diskusiu chcel otvoriť Eduard Heger (OĽaNO), jeho návrh plénum nepodporilo.

Národná rada bude netradične rokovať aj v pondelky. V pondelok 13. mája začne rokovať o 10.00 h, pričom v tento deň sa má aj hlasovať o 17.00 h. V pondelok 20. mája sa hlasovať nebude. Predpokladaný koniec schôdze je v piatok 24. mája okolo obeda.