< sekcia Slovensko

Plénum ÚS prijalo dodatok k rozvrhu práce, schválilo zloženie senátov

Na archívnej snímke Ústavný súd SR. Foto: TASR - František Iván

Ako z dodatku vyplýva, predsedníčkou prvého senátu je Jana Baricová, ďalej ho tvoria Rastislav Kaššák, Miloš Maďar a Ivan Fiačan

Košice 16. októbra (TASR) - Plénum Ústavného súdu (ÚS) SR v stredu prijalo dodatok k rozvrhu práce, schválilo tak nové zloženie jeho štyroch senátov. Od štvrtka (17. 10.), keď nadobudne účinnosť, bude ÚS plne funkčný. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚS SR Martina Ferencová.

„Prijatím Dodatku č. 1 k Rozvrhu práce ÚS SR schválilo plénum ÚS nové zloženie štyroch senátov ÚS. Novým sudcom ÚS budú podľa dodatku prerozdelené doteraz nepridelené podania, aby sa mohli bezodkladne začať venovať rozhodovacej činnosti,“ uviedol vo svojom vyjadrení predseda ÚS SR Ivan Fiačan. Dodatok si vyžiadalo doplnenie pléna, a teda štvrtkové (10. 10.) vymenovanie šiestich nových sudcov ÚS prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou na obdobie nasledujúcich 12 rokov.

Ako z dodatku vyplýva, predsedníčkou prvého senátu je Jana Baricová, ďalej ho tvoria Rastislav Kaššák, Miloš Maďar a Ivan Fiačan. Druhý senát tvoria jeho predsedníčka Jana Laššáková, Peter Molnár a Ľuboš Szigeti. Predsedom tretieho senátu je Mojmír Mamojka a jeho zloženie pozostáva aj z Petra Straku a Martina Vernarského. Štvrtý senát vedie jeho predseda Miroslav Duriš, pôsobia v ňom tiež Ladislav Duditš a Libor Duľa.

Plénum nebolo plne funkčné od februára, keď viacerých sudcom skončilo funkčné obdobie. Do apríla ho tvoril jeden senát. Doposiaľ, po vymenovaní ďalších ústavných sudcov, fungovali dva senáty. ÚS je od októbra plne obsadený.