Quantcast
< sekcia Slovensko

Po zhorení auta politika Kaplana iniciuje SaS parlamentný výbor

Na archívnej snímke Milan Kaplan. Foto: TASR/Roman Hanc

Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou Kaplanova politická práca.

Bratislava 25. júna (TASR) - Strana SaS žiada zvolať mimoriadne rokovanie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Dôvodom je incident, pri ktorom kandidátovi na primátora Michaloviec a poslancovi Košického samosprávneho kraja (KSK) Milanovi Kaplanovi podpálili auto.

Podľa okresného predsedu SaS v Michalovciach Radovana Geciho bola motívom s najväčšou pravdepodobnosťou Kaplanova politická práca. "Takéto hrubé zastrašovanie komunálnych politikov a mafiánske praktiky nemôžeme tolerovať," uviedla v tejto súvislosti členka výboru a šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Potvrdila i požiadavku, aby sa na mimoriadnom rokovaní brannobezpečnostného parlamentného výboru zúčastnil aj minister vnútra SR Roman Mikulec a prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Polícia v súvislosti s nočným požiarom Kaplanovho auta vedie trestné stíhanie za poškodzovanie cudzej veci. Komunálny politik vníma zhorené auto ako pomstu za angažovanie sa v protikorupčnom boji a zároveň snahu zastaviť jeho kandidatúru.