Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Slovensko

Počas preventívnej akcie riešili policajti vo vlakoch 156 priestupkov

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk/Adriána Pagáčová

Do akcie sa zapojilo vyše 300 príslušníkov železničnej a poriadkovej polície. V teréne bolo aj 20 služobných psov špeciálne vycvičených na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok.

Bratislava 20. novembra (TASR) - Policajti počas preventívnej akcie s názvom Modrá 24 skontrolovali 762 vlakov osobnej prepravy a kontrolu zároveň vykonali v 500 železničných staniciach. Riešili 156 rôznych priestupkov. Hlavným cieľom akcie je zvyšovanie bezpečnosti v železničnej doprave. Organizuje ju Európska asociácia železničných polícií.

Policajti podrobili kontrolám 554 osôb, pričom 73 osôb porušovalo zákon, keďže prechádzali cez koľaje na miestach, kde je to zakázané. Riešili 156 rôznych priestupkov, vypátrali tri veci a štyri osoby a odhalili dva trestné činy. "Najčastejšími priestupkami, ktorých sa občania dopúšťali, boli priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a prechádzanie cez koľaje na miestach, kde je to zakázané," priblížila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Do akcie sa zapojilo vyše 300 príslušníkov železničnej a poriadkovej polície. V teréne bolo aj 20 služobných psov špeciálne vycvičených na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok. Konala sa od 13. do 19. novembra.

Policajti tiež robili dychové skúšky na prítomnosť alkoholu u zamestnancov, ktorí majú vplyv na železničnú dopravu, a u vodičov cestných motorových vozidiel. Všetky dychové skúšky boli negatívne.