Quantcast
< sekcia Slovensko

Počas vianočných sviatkov sa pre väzňov poskytne aj duchovná služba

Ilustračná foto. Foto: TASR - Martin Baumann

Cez sviatky majú možnosť väznené osoby využívať svoj voľný čas na rôzne kultúrno-osvetové činnosti.

Bratislava 25. decembra (TASR) - Počas vianočných sviatkov venuje Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pozornosť duchovným aktivitám. V jednotlivých ústavoch je k dispozícii duchovná služba. Vysluhovanie svätej omše sa realizuje prostredníctvom väzenských kaplánov a pastorov, podľa záujmu väznených osôb. Informovala o tom hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Väzni dostanú aj možnosť vyspovedať sa. "O duchovnú alebo pastoračnú službu môže požiadať každá väznená osoba individuálne. V prípade, že sa väznená osoba nechce zúčastniť na svätej omši, môže prostredníctvom rozhlasového alebo televízneho vysielania sledovať a počúvať si priame prenosy svätých omší," opísala Kacvinská.

Venovať sa môžu besedám, rozhovorom, kvízom, či ísť na prednášky. Počas vianočných sviatkov sú pripravené rôzne turnaje napríklad v šachu, dáme, v hode šípok a spoločenské hry. "Všetky aktivity bude možné realizovať individuálnou formou alebo v menších skupinkách, v limitovanom počte vo vymedzených priestoroch za prísne stanovených a prijatých protiepidemických opatrení. Ako je zvykom, počas sviatkov majú väznené osoby mimoriadne povolenie sledovať televízne vysielanie do 24.00 h," spresnila hovorkyňa.