< sekcia Slovensko

Pochod za tradičnú rodinu podporili stovky ľudí

Účastníci 6. ročníka pochodu Hrdí na rodinu v Bratislave Foto: Teraz.sk/Hrdí na Rodinu

Šiesty ročník pochodu Hrdí na rodinu, ktorý podporili stovky ľudí aj s deťmi, chcel poukázať na to, že deti dokáže najlepšie vychovať muž a žena.

Bratislava 19. augusta (TASR) - Hlavným mestom sa dnes pochodovalo aj na podporu tradičnej rodiny. Šiesty ročník pochodu Hrdí na rodinu, ktorý podporili stovky ľudí aj s deťmi, chcel poukázať na to, že deti dokáže najlepšie vychovať muž a žena. Začal sa pred budovou parlamentu a skončil programom na Hlavnom námestí.

"Chceme ukázať radosť z rodiny, chceme ukázať, že otcovia sú pre rodiny nenahraditeľní, takisto maminy sú pre svoje deti nenahraditeľné, a bez rodín založených na manželstve muža a ženy, bez rodín, z ktorých sa rodia deti, nebude mať svet budúcnosť," uviedol Anton Chromík za Iniciatívu Hrdí na rodinu.

Cieľom podľa neho nebolo protestovať proti Dúhovému Pridu, ktorý sa dnes tiež konal v Bratislave. "Cieľom je bez protestov ukázať radosť z rodiny... Ukázať, že nič lepšie pre deti ako otec a mama neexistuje. To je náš jediný cieľ, nič iné, nijaký protest, nijaký stret, len táto jediná myšlienka," povedal Chromík.

Deti podľa organizátorov túžia po otcovi a mame. "Hlboký vzťah muža a ženy, ktorý umožňuje narodenie detí a vytvára najlepšie a najbezpečnejšie miesto pre ich výchovu a rozvoj, si zaslúži výnimočné postavenie a starostlivosť," dodal Chromík.

Účastníci 6. ročníka pochodu Hrdí na rodinu v Bratislave
Foto: Teraz.sk/Hrdí na Rodinu