< sekcia Slovensko

Pod Kriváňom skolaboval muž, záchranári mu už nedokázali pomôcť

Turisti počas prázdninového výstupu na vrch Kriváň (2495 m) 26. júla 2020 vo Vysokých Tatrách, archívne foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Lekár spolu s horským záchranárom boli z paluby vysadení priamo k mužovi, u ktorého prebiehala prítomnými svedkami laická resuscitácia, priblížil Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE.

Vysoké Tatry 15. augusta (TASR) – Pod Kriváňom vo Vysokých Tatrách skolaboval v sobotu 65-ročný turista, leteckí záchranári mu už nedokázali pomôcť. Informovala o tom Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE na svojej stránke na sociálnej sieti.

Ako ďalej priblížila, lekár spolu s horským záchranárom boli z paluby vysadení priamo k mužovi, u ktorého prebiehala prítomnými svedkami laická resuscitácia. Lekár pokračoval v rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii, no aj napriek maximálnemu úsiliu sa muža nepodarilo zachrániť a lekár musel skonštatovať úmrtie.


\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Lekár spolu s horským záchranárom boli z paluby vysadení priamo k mužovi, u ktorého prebiehala prítomnými svedkami laická resuscitácia, priblížil Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE."}