< sekcia Slovensko

Podporu detí zo znevýhodneného prostredia umožní Fond Divé maky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Roman Hanc

Občianske združenie bude schopné podporovať vzdelávacie a rozvojové aktivity detí, zakúpiť hudobný nástroj či uhradiť kurzy a súťaže.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Kontinuálnu pomoc a podporu nadaných detí zo znevýhodneného prostredia umožní Fond Divé maky, ktorý otvára občianske združenie (OZ) Divé maky. Cieľom je podporiť rómsku mládež v štúdiu a práci na svojom talente. Správkyňa OZ Barbora Mistríková uviedla, že vďaka príspevkom pomoc nebude závislá od toho, či v danej chvíli dieťa má alebo nemá konkrétneho darcu tak, ako to bolo doteraz.

"Nutnosť založiť takýto fond cítime vždy na začiatku školského roka, keď potreby našich detí presahujú objem prostriedkov, ktoré máme v septembri z našich štipendií k dispozícii. Vďaka fondu budeme môcť financovať deti, ktoré ešte nemajú svojich individuálnych darcov alebo majú len čiastočne krytý rozpočet," spresnila Mistríková. Dodala, že OZ bude schopné podporovať vzdelávacie a rozvojové aktivity detí, zakúpiť hudobný nástroj či uhradiť kurzy a súťaže.

Fond je otvorený firemným aj individuálnym darcom, ktorí môžu podporiť talentované rómske deti a mládež na webovej stránke: www.divemaky.sk/fond.