Quantcast
< sekcia Slovensko

Pohrebné obrady kardinála Tomka budú v Košiciach v utorok 16. augusta

Na snímke kardinál Jozef Tomko. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Uctiť si pamiatku emeritného prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinála Tomka môže verejnosť v Košiciach.

Bratislava 8. augusta (TASR) - Posledná rozlúčka v súvislosti s úmrtím kardinála Jozefa Tomka bude vo vatikánskej Bazilike sv. Petra vo štvrtok 11. augusta o 11.00 h. Následne budú jeho ostatky prevezené do Košíc. Pohrebné obrady v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach sa uskutočnia v utorok 16. augusta. TASR o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Pohrebné obrady v metropole východu sa začnú o 11.00 h. Tomkovým želaním bolo, aby miestom jeho posledného odpočinku bolo v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach. Hlavným celebrantom bude český emeritný arcibiskup kardinál Dominik Duka.

Uctiť si pamiatku emeritného prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinála Tomka môže verejnosť v Košiciach. "Podľa liturgického harmonogramu budú ostatky kardinála Tomka vystavené k verejnej úcte v košickej Katedrále sv. Alžbety v nedeľu 14. augusta od 16.00 do 21.00 h a v pondelok 15. augusta od 9.00 do 12.00 h dopoludnia," informuje o tom Košická arcidiecéza. Popoludní bude prenesený do Kaplnky sv. Michala. Následne sa v utorok uskutočnia pohrebné obrady.

Kardinál Jozef Tomko zomrel v pondelok v Ríme vo veku 98 rokov.