Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma
< sekcia Slovensko

Pojednávanie s mužom obžalovaným zo zločinu ohrozenia mieru odročili

Ilustračná snímka Foto: TASR

Obžalobe z týchto skutkov čelí Gabriel L., ktorý na súd neprišiel.

Banská Bystrica 5. októbra (TASR) - Hlavné pojednávanie v prípade zločinu ohrozenia mieru a prečinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti sa vo štvrtok na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) neuskutočnilo. Obžalobe z týchto skutkov čelí Gabriel L., ktorý na súd neprišiel.

"Dnešné pojednávanie sa odročilo na neurčito a ani sa nezačalo pojednávať z dôvodu neprítomnosti obžalovaného," konštatovala pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Ako polícia vlani v marci informovala na sociálnej sieti, ide vôbec o prvý prípad ohrozenia mieru. Gabriela L. zadržala Národná kriminálna agentúra počas akcie pod krycím názvom Rybár. Súviselo to s jeho príspevkami, respektíve vyjadreniami na sociálnych sieťach. Počas domovej prehliadky u neho zaistili notebooky, mobilné telefóny, USB nosiče a externý hard disk. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu ohrozenia mieru a prečinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Muž sa k skutku priznal, stíhali ho na slobode.

Trestný zákon pri paragrafe ohrozenie mieru uvádza, že kto v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecuje k vojne, vojnu propaguje alebo inak podporuje vojnovú propagandu, potrestá sa odňatím slobody na jeden až desať rokov.