< sekcia Slovensko

Policajti zadržali v kysuckej obci Radoľa sedem cudzincov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ani jeden z cudzincov nemal pri sebe doklady, ale tvrdili, že šiesti sú z Afganistanu a jeden maloletý je štátnej príslušnosti Pakistanu, uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Bárdyová.

Radoľa 21. januára (TASR) – V obci Radoľa v okrese Kysucké Nové Mesto zadržali policajti v stredu (20. 1.) sedem cudzincov. Podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru Denisy Bárdyovej sa chceli dostať do Rakúska za lepším životom.

Doplnila, že čadčiansky operačný dôstojník prijal v stredu hlásenie, že pri predajni syrových výrobkov v Kysuckom Novom Meste v prímestskej časti Budatínska Lehota vystúpilo z návesu zahraničného nákladného vozidla osem cudzincov. "Hliadky na mieste zistili, že popri ceste v obci Radoľa kráča sedem mužov. Doklady nemal ani jeden z nich, tvrdili, že šiesti sú štátnej príslušnosti Afganistanu a jeden je maloletý, štátnej príslušnosti Pakistanu," uviedla Bárdyová.

"Policajti cudzincov odovzdali kolegom z oddelenia cudzineckej polície v Žiline. Šesť cudzincov po vykonaní procesných úkonov v zmysle zákona o pobyte cudzincov odviezli na útvar policajného zaistenia do Sečoviec. Maloletú osobu policajti odovzdali žilinským pracovníkom ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny," dodala Bárdyová.